Ana sayfa Haberler

Mombasa'daki Moi Uluslararası Havalimanı için yeni kargo elleçleme tesisi

Sertifika
Çin Xinfa  Airport  Equipment  Ltd. Sertifikalar
Çin Xinfa  Airport  Equipment  Ltd. Sertifikalar
Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Mombasa'daki Moi Uluslararası Havalimanı için yeni kargo elleçleme tesisi
hakkında en son şirket haberleri Mombasa'daki Moi Uluslararası Havalimanı için yeni kargo elleçleme tesisi
Yazan : FELICITY STREDDER | 2016/07/09

Mombasa'daki Moi Uluslararası Havalimanı'nda yeni bir kargo elleçleme merkezi inşaatı 1 Eylül'de başladı.

GN Kargo Hizmet Merkezi olarak adlandırılacak olan yeni tesis, tahmini bir Sh400m inşaatına ve 18 ay sonra tamamlanması bekleniyor. Buna göre, GN Cargo, Abdishakur Jama'ın idari direktörüne göre. Merkez, daha sonraki bir aşamada artırılması beklenen günde yaklaşık 760 ton kargo depolayabilecek kapasiteye sahip olacak. Said Jama: “Daha sonra tesisi iyileştirmeyi planlıyoruz, bu da merkezin daha fazla yük taşımasını sağlamak için Sh1bn'e kadar harcama yapmayı gerektirecektir.”

Merkez, hem ithalatı hem de ihracatı ele alma kapasitesine sahip bir soğuk depolama tesisi olmaktır. Kenya'nın ihracatı geleneksel olarak ithalatından çok daha düşüktür, dolayısıyla bu soğuk merkezin Mombasa'nın Orta Doğu ve Asya ülkelerine giden et ve balık ticaretindeki dış ticaretini artıracağı umulmaktadır. Ayrıca yeni merkezin cep telefonları, elektronik ve ayakkabılar dahil olmak üzere kuru yük ithalatını kolaylaştıracağı umulmaktadır.
“Kenya’nın ihracatına talep olduğunu biliyoruz, ancak yeterince soğuk depolama tesisimiz yok. Bu yüzden bu projeyi yapıyoruz, ”dedi Jama, Kenya ve yabancı ülkeler arasındaki artan işlere işaret ediyor.

Merkezin kurulması için sözleşme, Kenya Hava Meydanları İşletmesi tarafından GN Cargo Kenya'ya verildi ve Dubai merkezli bir firma ile birlikte, BAE'de kraliyet ailesinin bir üyesi olan Şeyh Mohamed ile birlikte yürütülüyor.

News.groundhandling.com'dan alıntılanan haberler

Pub Zaman : 2016-09-08 13:15:54 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Xinfa  Airport  Equipment  Ltd.

İlgili kişi: Mr. Jack Hu

Tel: 86-316-8934646

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)